Zpomalili jsme s: Anetou a ADVA Womenswear

Zpomalili jsme s: Anetou a ADVA Womenswear

Jak jsem se k tématu udržitelné módy dostala, a proč je pro mě důležité?

K tématu udržitelné módy jsem se dostala přirozeně. Tím, že jsem vyrůstala na vesnici a babička měla velkou zahradu, tak jsem vždy tíhla k přírodě a její ochraně. Móda mě nicméně zajímala odjakživa. Poté co jsem se před 6 lety přestěhovala do Prahy, uvědomila jsem si, jak moc odlišný život ve městě žijeme a jak obtížné je například obstarat kvalitní potraviny, na které jsem byla zvyklá. Začala jsem chodit na farmářské trhy a zajímat se o to, co dávám svému tělu. Přirozeně jsem se zajímala i o to co nosím, a jak může oblečení, které nosíme, ovlivňovat naše zdraví a podobně. V té době jsem věděla, že pokud někdy budu mít svoji vlastní značku, bude se věnovat udržitelnosti obecně. Téma udržitelné módy je pro mě důležité i proto, že přesahuje onu “povrchní” stránku pod kterou je móda jako taková vnímaná. Udržitelnost není jenom o používaní určitých materiálu, ale i o přístupu k životu a lidem, kteří oblečení vyrábějí. V neposlední řadě i o tom, ze děláme něco pozitivního pro sebe i planetu.

Udrzitelna moda

Kde se vyrábí tvoje výrobky a z jakých materiálů?

Už tři roky žiji v Londýně, tudíž se moje věci vyrábí v Anglii. Naplno využívám několik švadlen, které jsou v dostupné vzdálenosti. Můžu je tak navštěvovat a navazovat s nimi přátelsko-pracovní vztahy, což vnímám jako velmi důležité.

Kde nakupuji své oblíbené kousky?

Snažím se nacházet stále nové a začínající udržitelné značky, kterých je hlavně v Londýně dostatek. Zbožňuju online portál the-acey.com nebo charitativní shopy a markety. Pokud se bavíme o “fast fashion chains“, tak v tomto případě je to COS – samozřejmě je pro mě pak důležité, kde a z jakého materiálu, je produkt vyroben.

http://www.advawomenswear.com/

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *