Druhá ruka

Druhá ruka

Druhá ruka je projekt založený na myšlence prevence vzniku textilního odpadu v České republice.

Uvádí se, že textilní průmysl je druhým největším znečišťovatelem naší planety. K této skutečnosti přispívá jednak nešetrná výroba textilu a následně jeho skládkování v důsledku obrovské nadprodukce.

Druhá ruka hledá to nejlepší možné využití pro nenošené oblečení z českých skříní, s cílem zpomalit neudržitelné tempo textilního průmyslu. V rámci této mise  pomáháme potřebným.

Lokálně, transparentně, udržitelně.

udrzitelna moda

JAK MŮŽETE PŘILOŽIT RUKU K DÍLU?

Protříděním skříně a předáním oblečení do Druhé ruky   – čímž předcházíte vzniku textilního odpadu a získáte jistotu, že s Vaším oblečením bude naloženo eticky i ekologicky. Čím déle leží nenošené oblečení ve Vaší skříni, tím nižší má hodnotu a tím pravděpodobněji se z něj stane odpad.

Koupí oblečení z Druhé ruky  – čímž šetříte primární zdroje (ropu, bavlnu, vodu, pesticidy, chemikálie), které by byly použity na výrobu nového oblečení. A podpoříte naši činnost. Na výrobu jednoho bavlněného trička je zapotřebí přibližně 2 500 l vody – tedy množství vody pro dospělého člověka na 2 a půl roku.

Přemýšlením nad tím, jaké oblečení kupujete  (v jakém množství a v jaké kvalitě) – čímž předcházíte vzniku textilního odpadu a současně šetříte primární zdroje na výrobu nového oblečení. Nejčastěji odkládáme kousky, které koupíme impulzivně. Naopak nejvíce nosíme kousky, které zapadnou do našeho stylu a jsou snadno kombinovatelné.

www.druharuka.shop

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *