Zpomalili jsme s: Ľubica Skalská

Zpomalili jsme s: Ľubica Skalská

Ľubica Skalská mě inspiruje především laskavou, jemnou a ženskou osobností. V její blízkosti je vždycky cítit klid a pozitivní atmosféra. Povídaly jsem si spolu v obchůdku Živa, kde je možné její zajímavé kousky vidět, vyzkoušet a koupit.

Jak si se k tématu udržitelné módy dostala?

Bylo to postupně samozřejmě. Upcyklaci jsem dělala už jako malá holka dá se říct, že jsem se učila šít pomocí upcyklování oblečení. Tehdy jsem, ale nevěděla, že se jí budu zabývat i v budoucnu. Když jsem zjistila, jak módní průmysl funguje, tak jsem si řekla, že nechci dělat klasické kolekce a kupovat nové materiály, ale že chci svoji činností upozorňovat na problematiku spojenou s fast fashion. 

Kde se vyrábí tvoje výrobky a z jakých materiálů?

Mé designy navrhuji i šiji já osobně a momentálně hledám někoho na výpomoc. Materiál si vybírám sama. Mám rada bavlnu, len, vlnu. Snažím se držet hlavně přírodních materiálů.

udrzitelna moda

Kde nakupuješ své oblíbené kousky?

Nakupuji především v second handech, miluji autentické oblečení, které se nedá nikde jinde sehnat, oblečení, které má svůj příběh a jedinečnost. Rada si oblečeni také upcykluji podle svých představ a na míru. Boty si obvykle kupuji u lokálních značek pokud to jde. 

Ľubica Skalská-slow fashion

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *