Zpomalili jsme s: Eliškou, Janou a SUTU

Zpomalili jsme s: Eliškou, Janou a SUTU

Jak jsem se k tématu udržitelné módy dostala, a proč je pro mě důležité?

Téma udržitelnosti se v nás klubalo postupně hlavně při plánování naší značky. Přemýšlely jsme odkud budeme nakupovat látky apod. a s tím přišla taková malá výzva, protože většina lidí tvrdila, že v České republice se už látky dávno nevyrábí. Tak jsme si řekly, že to prostě prozkoumáme. 🙂 Dále se pak otevírala další témata a s velkou radostí jsme zjišťovaly, že roste komunita lidí, kteří se o tuto problematiku zajímají. Je pro nás důležité tvořit citlivě a ohleduplně k lidem, kteří se celého procesu výroby účastní a to s sebou udržitelná móda nese.

Kde se vyrábí tvoje výrobky a z jakých materiálů?

Jmenujeme se SUTU, což většina Moraváků hned dekóduje :)) v překladu to znamená jsem tady – su tu. S tím souvisí nejen to, že jsme tady a definujeme se nějak kreativně ve světě, ale také to, že všechny naše výrobky šijeme buď přímo my a nebo pár švadlen, které máme ve svém okolí. Šijeme výhradně z látek vyrobených v České republice nebo v okolí a nově jsme se pustily do upcyclingu. Momentálně nás hodně baví designování vlastního potisku, se kterým jsme nově vyšly ven v kolekci Hic Sunt Leones. Potisk na látky jsme si nechaly vytisknout na Slovensku. No takže se to všechno vlastně děje v okruhu pár kilometrů. 🙂 Taky nás hodně baví to, že můžeme každý obchod nebo výrobnu látek, ze které metráž kupujeme, osobně navštívit, zjistit přímo od majitelů firmy, jak jejich výroba probíhá a sdílet s nimi radosti i strasti z oblasti textilního průmyslu. Myslím, že propojování jednotlivých prodejců a značek je hodně důležité pro rozšíření povědomí o pomalé módě a o tom, že se věci dají dělat i jinak.

udrzitelna moda

Kde nakupuji své oblíbené kousky?

Dost často jsou to seconhandy, ale rády si koupíme i něco od jiných lokálních značek. Nakupování v řetězcích nebo běžných obchodech už pro nás nějak ztratilo kouzlo. To objevování buď nových kreativních lidí a nebo nějakých skvělých kousků ze sekáče, to je vlastně daleko zábavnější proces, jak si najít svůj styl. No a samozřejmě nosíme i vlastní věci, ale znáte to s tou kovářovou kobylou :))

www.sutu.cz

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *