Zpomalili jsme s: Terezou, Andreou a KOSHIless

Zpomalili jsme s: Terezou, Andreou a KOSHIless
Jak jsme se k tématu udržitelné módy dostaly a proč je pro nás tak důležité?

Zájem o udržitelnou módu přišel ruku v ruce se zájmem o více udržitelný a k planetě šetrný životní styl. Jedno bez druhého dost dobře nejde. V létě 2017 jsme se začaly společně scházet a navštěvovat zajímavé přednášky a workshopy týkající se pomalé módy. Postupně se kolem nás vytvořil okruh kamarádů a známých, se kterými sdílíme stejné hodnoty, nicméně vnímáme, že je stále nutné o tomto tématu mluvit a šířit ho dál. Věříme, že nakupovat uvědoměle je to nejmenší, co jako spotřebitelé můžeme udělat.

Kde se naše výrobky vyrábí a z jakých materiálů?

Značku Koshiless tvoříme v Praze – nejčastěji se scházíme u Andy doma, kde máme vyčleněný prostor pro šicí stroje a zásoby košil. Naše kamarádka Alenka, která nám s šitím pomáhá, taktéž tvoří doma nebo v našem společném obchůdku Ateliér UP. Jelikož se věnujeme upcyklaci obnošených košil, původní místo výroby produktů se liší. Nejčastěji se jedná o klasickou konfekci, která se v posledních letech vyrábí v rozvojových zemích, občas ale narazíme i na skvosty šité v České republice, Německu, Velké Británii a i košile věhlasných italských či francouzských značek. Pečlivě vybíráme košile příjemné na nošení, ve většině případů z bavlny, někdy ze směsových materiály.

Kde nakupujeme naše oblíbené kousky?

Obě jsme za poslední roky nakupování oblečení značně omezily. Nad nákupy přemýšlíme a snažíme se budovat takový šatník s oblečením, které budeme nosit ještě dlouhá léta. Pokud už si něco pořizujeme, je to buď po důkladném uvážení nebo z druhé ruky. Několik kousků máme i vlastnoručně či od někoho ušité.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *