Zpomalili jsme s: Michalem a Live Sweaters

Zpomalili jsme s: Michalem a Live Sweaters

Jak jsem se k tématu udržitelné módy dostal, a proč je pro mě důležité?

Začalo to s nápadem začít dělat designové svetry s pletenými ilustracemi. Během hledání správné výroby jsem objevil merino vlnu. Po zjištění jejích benefitů, to byla jasné volba materiálu, ze kterého budeme naše svetry plést.

Zároveň jsem se začal více vzdělávat v módě a zjišťovat, že vůbec nějaké označení „udržitelná móda“ existuje. Překvapivě jsem zjistil, že už takovou módu děláme a že jsem zastáncem tohoto směru, což mi udělalo radost. Dává mi smysl se oblékat šetrně k přírodě a nekupovat zbytečně oblečení, když to není třeba. Naučit se kombinovat jednotlivé kousky oblečení s jinými a využít je tak naplno.

Nelíbí se mi, jak je trh přesycen levnými a většinou zbytečnými kousky oblečení. Nejhorší je, když si koupíte např.: kalhoty a po pár nošeních začnou žmolkovat nebo se někde párat. To je pro mě nezodpovědně odvedená práce. Oblečení, které vydrží a vypadá dlouho jako nové je z velké části udržitelné. Šetrně vyrobené a z ekologických materiálů, které něco vydrží. Mám rád věci, které vypadají dlouho dobře a vydrží. Za to jsem ochoten si připlatit, a jako benefit dělám svetry, které jsou šetrné k přírodě a ke společnosti. To je výsledek mé značky oblečení Live Sweaters.

Kde se moje výrobky vyrábí a z jakých materiálů?

Moje svetry jsou vyráběné v Čechách, tím získávám kontrolu nad procesem a mohu být více kreativní v designu. Materiál, který je využíván na tvorbu svetru je primárně 100 % merino vlna extra fine mulesing free, kterou si necháváme dovážet z Itálie. Vlna je certifikovaná WOOLMARK a Oeko Tex. Od námětu po konečný svetr však využívám české partnery (designéry, pletaře) a tím i z pohledu ekonomiky je pro mě skvělé podporovat domácí produkci a talenty.

Kde nakupuji svoje oblíbené kousky?

Vzhledem k tomu, že mám rád módu, která vydrží pár sezón, dávám přednost kvalitnímu a hezkému produktu před masovou fast fashion. Rád se v oblečení odlišuji, proto moje nákupy uskutečňuji převážně přes české módní designery a značky, jejíž výrobek mi dává smysl jak ekologický, sociální tak i ekonomický.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *