Zpomalili jsme s: Klárou a Meera Design

Zpomalili jsme s: Klárou a Meera Design

Jak jsme se k tématu udržitelné módy dostala, a proč je pro nás důležité?

Udržitelnost jako téma ke mě přišlo dříve, než udržitelná móda. Spoustu let cvičím a vyučuji jógu, která nás k tomuto vnímání sama vede. Méně je více, nechávejme si jen to, co opravdu potřebujeme, doopravdy buďme v souladu s věcmi, kterými se obklopujeme. A buďme v pokoře. Staré pravidlo, že rozbité věci se nevyhazují, ale opravují, vnímám jako velmi smysluplné.

Zároveň miluju přírodu – a vidím, v jakém stavu se nachází, kam jsme to my lidé tady na Zemi “dotáhli”. Proto se alespoň tím málem, co jako jednotlivec mohu, snažím odlehčovat kde to jde – třeba vegetariánstvím. A tak, když ke mě přišla vize vytvořit a tvořit módní značku, věděla jsem, že udržitelnost, tedy kvalitní materiály, které vydrží klidně desítky let, když se o ně dobře staráme, je jedním z bodů, které rozhodně chci naplňovat. A BIO bavlna dle mého názoru s tímto záměrem souzní. I díky tomu, že je bez chemických přísad, nemusíte ji tak často prát, což znamená mimo jiné šetření vodou.

Kde se vaše výrobky vyrábí a z jakých materiálů?

Oblečení šijeme v lokální české dílně na malém městě. Každý kus je opravdu originál. Naším materiálem je BIO bavlna, v některých případech míchaná v poměru 95 % : 5 % s elastanem. Ten je prostě důležitý pro elasticitu, což je u některých střihů nezbytné.

Kde nakupujete vaše oblíbené kousky?

Tři roky už nosím jen svoje věci, zvlášť teď v těhotenství, kdy je kůže citlivější, je oceňuji.

http://www.eshop.meeradesign.cz/

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *